Premier pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w Engelbergu

Premier Mateusz Morawiecki

Grzegorz Gałązka

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował na Twitterze Kamilowi Stochowi wygranej w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu (Szwajcaria).

Ogromne gratulacje dla Kamila Stocha, który wreszcie „odpalił” na miarę swoich, niemal nieograniczonych, możliwości — napisał premier

Podziel się cytatem
.

Wyraził nadzieję, że w niedzielę „również wysłuchamy ‘Mazurka Dąbrowskiego’”.

Forma rośnie, a Turniej Czterech Skoczni tuż-tuż — podkreślił.

Kamil Stoch wygrał w sobotę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu w Szwajcarii. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Na ósmej pozycji uplasował się Piotr Żyła.

Było to 34. w karierze pucharowe zwycięstwo Stocha. Krafta wyprzedził o 1,7 pkt. Geiger zgromadził aż o 11,1 pkt mniej od tryumfatora.

Sobotnia rywalizacja w Engelbergu od początku przebiegała pod dyktando Stocha i Krafta. Polak zaczął od najlepszego skoku w serii treningowej, a następnie musiał uznać wyższość Austriaka w kwalifikacjach. Gdy zaczęła się walka o pucharowe punkty również nikt nie potrafił im dorównać.

Stoch w pierwszej serii uzyskał 138 m, co okazało się najlepszą odległością dnia. Kraft wylądował 3,5 m bliżej i tracił 4,5 pkt. W finałowej próbie Austriak miał 137,5 m i trzykrotny mistrz olimpijski musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Stoch skoczył 136 m, ale wystarczyło to do zwycięstwa w konkursie.

W niedzielę w Englebergu odbędzie się drugi konkurs indywidualny. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 13.30, a pierwsza seria konkursowa ma rozpocząć się o 15.00

0 0
2019-12-22 10:25

PŚ w skokach - Żyła siódmy w Bischofshofen, wygrana Norwega Lindvika

Piotr Żyła

PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Piotr Żyła

Piotr Żyła zajął siódme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Bischofshofen. To jego najlepszy występ w sezonie. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik. Na 27. pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki.