PŚ w skokach - Żyła piąty w Wiśle, wygrał Eisenbichler

Maciej Kot

PAP/Grzegorz Momot

Maciej Kot

Piotr Żyła zajął piąte miejsce w pierwszym w tym sezonie indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle triumfował Niemiec Markus Eisenbichler. Drugie miejsce zajął jego rodak Karl Geiger, a trzecie Austriak Daniel Huber.

Eisenbichler wyprzedził Geigera o dziewięć punktów. Huber stracił do zwycięzcy 11,9 pkt, a Żyła 21,1.

11. miejsce zajął Dawid Kubacki, 19. Andrzej Stękała, 20. Maciej Kot, 22. Klemens Murańka, 27. Kamil Stoch (121,5), a 28. Stefan Hula (117,5).

Na obiekcie imienia Adama Małysza skoczkowie zmagali się ze zmiennym wiatrem. Niespodziewanie do drugiej serii nie awansował zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim cyklu Stefan Kraft. Austriak uzyskał tylko 112 m i zajął 32. miejsce.

Do drugiej serii z biało-czerwonych nie awansowali: 33. Jakub Wolny (114,5), 35. Aleksander Zniszczoł (115,0), 43. Tomasz Pilch (119,0) i 48. Paweł Wąsek (102,5).

W sobotę, na inaugurację PŚ 2020/2021, reprezentanci Polski (Żyła, Murańka, Kubacki i Stoch) zajęli trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej. Zwyciężyli Austriacy, a na drugiej pozycji uplasowali się Niemcy.(PAP)

wkp/ co/

0 0
2020-11-22 18:38

Prezydent Warszawy: stan wody w Wiśle to niecałe 50 cm

BEATA PIECZYKURA

Stan wody w Wiśle opada, obecnie to niecałe 50 cm – podkreślił w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, z uwagi na powagę sytuacji ratusz podjął kampanię informacyjną, która ma namawiać mieszkańców do oszczędzania wody.

Kielce: w rękach policji wandal, który zniszczył kapliczkę maryjną przy ruchliwej trasie

2024-03-27 14:47

Kieleccy policjanci zatrzymali wandala, który we wtorek 26 marca zniszczył niedawno odnowioną kapliczkę Matki Bożej, znajdującą się przy rondzie w Czerwonej Górze, przy trasie Kielce - Kraków w gminie Chęciny. Kapliczka jesienią 2023 r. została odnowiona i pozostawiona na tym miejscu, mimo budowy ronda i remontu drogi.