Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Ocalenie ludu

Adobe Stock

Jeśli w naszych październikowych rozważaniach, kierujemy ku niebu wołanie o dar pokoju, nie może zabraknąć spotkania z Ikoną Salus Populi Romani, znajdującej się w Rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Większej.

WSPÓLNA MODLITWA
29 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Foto: CANVA

Powstanie bazyliki wiąże się z legendą, według której Najświętsza Maryja Panna ukazała się we śnie papieżowi Liberiuszowi i patrycjuszowi Giovanniemu. We śnie Matka Boża poleciła, aby w miejscu, gdzie latem spadnie śnieg, stanął Kościół Jej poświęcony. W nocy z 4 na 5 sierpnia 352 roku Wzgórze Eskwilińskie pokryła warstwa śniegu. Papież wówczas wyznaczył miejsce na budowę świątyni. W późniejszych wiekach, świątynia była kilkakrotnie przebudowywana i ozdabiana, m.in. dzięki staraniom papieża Pawła V, w bazylice znajduje się kaplica nazywana Pawłową, w której znajduje się cudowny obraz Salus Populi Romani – Ocalenie Ludu Rzymskiego. Cudowny obraz nosi tę nazwę, ponieważ panuje powszechne przekonanie, że Matka Boża wielokrotnie uratowała Rzym. W czasach klęsk, zarazy czy wojen noszono ten obraz po ulicach Rzymu. Czyniono tak zgodnie ze starym zwyczajem, sięgającym do Starego Testamentu, że na wzór Arki Przymierza – w czasach niebezpieczeństw odbywały się procesje ze świętym wizerunkiem, który przedstawia Maryję, trzymającą na ręku małego Jezusa. Każdy kto spogląda na wspominaną ikonę Matki Bożej z papieskiej bazyliki doświadczy niezwykłego spojrzenia miłości. Miłości wyjątkowej, bo matczynej. Myślę, że każdemu, kto spogląda na obraz Maryi, każdemu bez wyjątku i ograniczenia wiekowego: młodzieży i starszym, powinny towarzyszyć słowa św. Jana Pawła II: W trudnych chwilach, których nie brakuje w życiu każdego człowieka, nie jesteście sami. Jezus daje wam swoją Matkę.

Reklama

Wsłuchując się w te słowa, mówiące o procesjach z wizerunkiem w czasie niebezpieczeństw, warto doświadczyć pełnego miłości spojrzenia Matki warto, a nawet należało by prosić o pokój na świecie, szczególnie na sąsiedniej Ukrainie i w tych miejscach świata, gdzie wyznawcy Chrystusa znajdują się w niebezpieczeństwie.

Niech odwagi do zawierzenia Maryi dodaje fakt, że każdy kto doświadczył Jej opieki i z ufnością się do Niej zwracał, kierując swoje modlitwy nie został bez pomocy. Ona nikogo nie opuściła.

Jezu – Dawco pokoju, zmiłuj się nad nami i udziel pokoju naszym dniom.

Matko Pokoju – bądź naszym ocaleniem i nieustannie proś Boga za nami.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-28 21:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Pontevedra

Karol Porwich

Z pięknej Portugalii, której ziemię swoją obecnością w 1917 roku zaszczyciła Matka Boża przenosimy się do Hiszpanii, która także stała się miejscem objawienia Najświętszej Maryi Panny. Było to 10 grudnia 1925r. w Pontevedra, gdzie Matka Boża przyszła do „widzącej” Łucji z Fatimy, która w 1922 roku wstąpiła do zgromadzenia dorotanek w Pontevedre.

Więcej ...

Caritas Polska na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 18:03

PAP/EPA/REFIK TEKIN

W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Więcej ...

Turcja/ Polscy strażacy przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, jadą do Adiyaman

2023-02-07 08:04

PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER

Polscy strażacy na lotnisku w Turcji przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, a następnie jadą do Adiyaman, w południowo-wschodniej Turcji – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Leon Knabit OSB: Są ludzie, którzy wszystko wiedzą...

Wiara

Leon Knabit OSB: Są ludzie, którzy wszystko wiedzą...

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

Wiara

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1651 osób zginęło w...

Wiadomości

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1651 osób zginęło w...

Patronka od... Decyzji serca

Święci i błogosławieni

Patronka od... Decyzji serca

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Wiara

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej