Reklama

Niedziela Wrocławska

Koncert organowy w kościele garnizonowym we Wrocławiu [Zaproszenie]

Odnowione Organy Englera to połączenie sztuki i muzyki

Magdalena Lewandowska

Odnowione Organy Englera to połączenie sztuki i muzyki

Przed nami kolejny wyjątkowy koncert na odbudowanych organach Englera, które po 46 latach, na początku tego roku rozbrzmiały ponownie. W piątek, 25 listopada o godz. 19:00 zagra wrocławianin Maciej Lewandowicz. Wstęp na recital jest bezpłatny, nie obowiązują wejściówki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Maciej Lewandowicz urodził się 28 września 1998 roku we Wrocławiu. Student klasy organów dr. hab. Piotra Rojka w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego w klasie organów dr. hab. Piotra Rojka.

Umiejętność gry na instrumentach klawiszowych doskonalił także u dr. Tomasza Głuchowskiego, mgr Marii Erdman, mgr Adrianny Gołos, mgr. Macieja Maszkiewskiego, mgr. Marka Pilcha oraz prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Brał udział w kursach mistrzowskich w zakresie gry organowej prowadzonych przez prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa, dr. Jarosława Tarnawskiego, dr. hab. Witolda Zabornego, dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka, dr. hab. Jarosława Wróblewskiego, dr Jadwigę Kowalską, Thierry’ego Escaicha, prof. dr. hab. Andrzeja Białko, prof. Elżbietę Karolak, prof. Umberta Forniego, prof. Martina Schmedinga i innych.

Maciej Lewandowicz jest laureatem wielu nagród, wyróżnienia w XI Białostockim Festiwalu Młodych Organistów, I nagrody w XII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów, I nagrody w VIII Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, III nagrody w konkursie organowym w ramach X Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”, I nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Feliksa Nowowiejskiego w VIII Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie (2017). Jest zdobywcą Złotego Lauru Młodego Organisty w Giżycku (2018). Otrzymał II nagrodę na konkursie organowym organizowanym w ramach Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego (2018), wyróżnienie na VI Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” (2018) oraz został laureatem II miejsca podczas VII edycji (2020) tego samego konkursu. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia i obecnie kontynuuje naukę na studiach II stopnia.

Koncertuje w kraju i za granicą, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Wielokrotnie był nagradzany stypendiami – Prezydenta Wrocławia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Reklama

Koncertowi organowemu w bazylice św. Elżbiety patronują prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego prof. Krystian Kiełb oraz proboszcz parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety ks. prałat płk. Janusz Radzik.


Podziel się:

Oceń:

2022-11-23 16:00

Wybrane dla Ciebie

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją się cuda!

Karol Porwich/Niedziela

Jej prababcia i ojciec św. Maksymiliana Kolbego byli rodzeństwem. Trzy lata temu przeżyła nawrócenie – i to w momencie, gdy jej koleżanki uczestniczyły w czarnych marszach, domagając się prawa do aborcji.

Więcej ...

Austria: w archidiecezji wiedeńskiej pierwszy „Dzień otwartych drzwi kościołów”

2024-04-19 19:06
Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

Joanna Łukaszuk-Ritter

Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w ramach projektu „Otwarte kościoły” ponad 800 budynków kościelnych w archidiecezji wiedeńskiej będzie otwartych przez cały dzień. W pierwszym „Dniu otwartych drzwi kościołów” zainteresowani mogą z jednej strony odkryć piękno przestrzeni sakralnych, a z drugiej znaleźć przestrzeń do modlitwy i spotkań, podkreślił kierownik projektu Nikolaus Haselsteiner na stronie internetowej archidiecezji wiedeńskiej.

Więcej ...

Ks. Halík na zgromadzeniu COMECE: Putin realizuje strategię Hitlera

2024-04-19 17:11
Ks. Tomas Halík

wikipedia/autor nieznany na licencji Creative Commons

Ks. Tomas Halík

Prezydent Rosji Władimir Putin realizuje strategię Hitlera, a zachodnie iluzje, że dotrzyma umów, pójdzie na kompromisy i może być uważany za partnera w negocjacjach dyplomatycznych, są równie niebezpieczne jak naiwność Zachodu u progu II wojny światowej - powiedział na kończącym się dziś w Łomży wiosennym zgromadzeniu plenarnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) ks. prof. Tomáš Halík. Wskazał, że „miłość nieprzyjaciół w przypadku agresora - jak czytamy w encyklice «Fratelli tutti» - oznacza uniemożliwienie mu czynienia zła, czyli wytrącenie mu broni z ręki, powstrzymanie go. Obawiam się, że jest to jedyna realistyczna droga do pokoju na Ukrainie”, stwierdził przewodniczący Czeskiej Akademii Chrześcijańskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous