Reklama

Niedziela Świdnicka

Góra Igliczna. Nowa inicjatywa u stóp Marii Śnieżnej

2025-03-31 22:21
Figurka Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej

Archiwum prywatne

Figurka Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej rozpoczęła się nowa, comiesięczna inicjatywa modlitwy za Ojczyznę, której patronuje św. Andrzej Bobola – jezuita, męczennik i jeden z najpotężniejszych orędowników Polski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ostatnią sobotę marca zainaugurowano cykl Mszy świętych sprawowanych w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Pierwszej Eucharystii 29 marca, przewodniczył ks. Rafał Masztalerz, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Różance. Homilię wygłosił kustosz sanktuarium, ks. Wojciech Iwanicki, a przy ołtarzu stanął również ks. Arkadiusz Raczyński, proboszcz z Długopola Górnego.

Kaznodzieja zachęcał do pielęgnowania cnoty odwagi i do gotowości stawania po stronie dobra – nawet wtedy, gdy wymaga to poświęceń. Z kolei główny celebrans apelował o wytrwałość w modlitwie za naszą umiłowaną Ojczyznę oraz o wynagradzanie Bogu za grzechy popełnione przez Polaków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po zakończonej liturgii wierni mogli oddać cześć relikwiom św. Andrzeja, które – dzięki życzliwości ks. prał. Edwarda Szajdy – przybyły na Górę Igliczną ze stolicy diecezji.

Relikwie Św. Andrzeja Boboli

Archiwum Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej

Relikwie Św. Andrzeja Boboli

Reklama

Przypomnijmy, że święty Andrzej Bobola, jezuita i męczennik, zginął w 1657 roku podczas prześladowań religijnych na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Nazywany „Apostołem Polesia”, odznaczał się gorliwością w głoszeniu Ewangelii i dążeniu do pojednania między chrześcijanami. Jego niezłomność, duchowe zwycięstwo i liczne cudowne interwencje sprawiły, że został ogłoszony patronem Polski. Jego wstawiennictwo jest szczególnie aktualne w czasach, gdy Ojczyzna potrzebuje odnowy moralnej, duchowej jedności i obrony chrześcijańskich wartości.

Inicjatywa comiesięcznych Mszy świętych za Ojczyznę na Górze Iglicznej zrodziła się ze wspólnej modlitewnej troski kapłanów posługujących w Kotlinie Kłodzkiej: ks. Arkadiusza Raczyńskiego, ks. Rafała Masztalerza, ks. Tomasza Krupnika i ks. Wojciecha Iwanickiego, zainspirowanych przez red. Dorotę Niedźwiecką z katolickiej telewizji EWTN, która od lat szerzy kult św. Andrzeja Boboli i przypomina o jego szczególnej roli w historii Polski.

Comiesięczne Msze święte za Ojczyznę odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 16.00 w sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej. Zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu dobro Polski.

Podziel się:

Oceń:

+11 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Szatan to szermierz lęku

2025-04-04 14:42

mat. prasowy

Historia z długą deską, zarówno na podłodze, jak i zawieszoną między dachami, doskonale ilustruje, jak różne sytuacje mogą wywoływać w nas strach. Choć deska jest ta sama, perspektywa zmienia wszystko. Lęk staje się narzędziem, które może nas paraliżować i ograniczać nasze działania. Tak jak w życiu, gdzie nowe wyzwania mogą wydawać się przerażające, ale ich pokonanie otwiera przed nami nowe możliwości.

Więcej ...

Bydgoszcz: „Drzewo ma jeszcze nadzieję” – Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci

2025-04-04 21:02

Karol Porwich/Niedziela

„Drzewo ma jeszcze nadzieję” – fragment Księgi Hioba stał się w tym roku inspiracją do stworzenia scenariusza dwudziestego czwartego Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci „To wydarzenie cieszące się zainteresowaniem wielu pielgrzymów przybywających do Doliny Śmierci oraz Sanktuarium Nowych Męczenników, które z inicjatywy papieża Franciszka jest w Roku Świętym kościołem jubileuszowym” – podkreśla ks. dr Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz akademicki, sprawujący duchową opiekę nad misterium. Dolina Śmierci to miejscu masowego mordu i jednocześnie grobu mieszkańców Bydgoszczy wymordowanych przez Niemców w 1939 roku.

Więcej ...

Gdy sakramentu udziela człowiek niegodny, to czy traci on swoją moc?

2025-04-05 20:57

Adobe Stock

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W kolejnym dniu naszego katechizmu odpowiedź na pytanie - czy jeśli sakramentu udziela człowiek niegodny, to traci on swoją moc?

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Czy należy modlić się do Maryi?

Wiara

Czy należy modlić się do Maryi?

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Portugalia: kilkadziesiąt tysięcy  młodych katolików...

Europa

Portugalia: kilkadziesiąt tysięcy młodych katolików...

Czy staję po stronie prawdy?

Wiara

Czy staję po stronie prawdy?

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi:

Wiara

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi: "Niech wszyscy...

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Kościół

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Kościół

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Kościół

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami