Watykan: Papież Franciszek spotkał się z królem Karolem III i królową Kamilą
PAP
Vatican Media
Papież Franciszek, przechodzący rekonwalescencję po ciężkiej chorobie, spotkał się w środę w Watykanie z brytyjskim królem Karolem III i jego małżonką królową Kamilą - podało watykańskie biuro prasowe.
W komunikacie przekazanym dziennikarzom Watykan ogłosił, że spotkanie miało charakter prywatny, a w jego trakcie papież złożył królowi i królowej życzenia z okazji rocznicy ślubu. Papież i Karol III życzyli sobie szybkiego powrotu do zdrowia. Monarcha leczy się onkologicznie.
Spotkanie to było drugą w tych dniach nieoczekiwaną decyzją papieża, który w niedzielę bez zapowiedzi przybył na plac Świętego Piotra, by pozdrowić wiernych. (PAP)
Krzysztof Ołdakowski SJ /vaticannews / Watykan (KAI)
„Wciąż jesteśmy wzywani, aby odkrywać wielkie działa Maryi, wchodząc w serce jej tajemnicy. Z niego wypływają dwa elementy, bardzo podkreślane przez Pismo Święte: ona jest matką oraz kobietą” - te słowa Papież wypowiedział podczas spotkania z przedstawicielami Papieskiego Wydziału Teologicznego Marianum z okazji 60. rocznicy jego założenia. Franciszek zwrócił uwagę, że od samego początku instytucja była powierzona trosce Sług Maryi. Życzył, aby każdy z nich żył duchem służby na wzór Maryi, który przynosi wiele pożytku teologii, Kościołowi oraz im samym.
Kard. Ryś: Antysemityzm jest, zgodnie z nauczaniem Kościoła, grzechem i złem moralnym
2025-07-11 12:37
BP KEP/KAI
Vatican News
Antysemityzm w każdej postaci jest, zgodnie z nauczaniem Kościoła, grzechem i złem moralnym - napisał w oświadczeniu kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem.
Kardynał Bechara Raï: państwa muszą zmienić perspektywę
2025-07-11 16:01
Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP)/KAI
KAI
Kardynał Bechara Raï
- Model libański obejmuje wartości chrześcijańskie i muzułmańskie, dlatego możliwe jest pokojowe współżycie. Chcemy, by tak pozostało i aby wszyscy Libańczycy, chrześcijanie i muzułmanie, pozostali w kraju. To samo dotyczy Syrii i Iraku. Chcemy, aby chrześcijanie i muzułmanie pozostali, bo wspólne życie prowadzi do umiarkowanego islamu. Jeśli wszyscy wyjadą - kto będzie rządził Syrią, Irakiem, Egiptem? Tego nikt nie wie - mówi Kardynał Bechara.