Irlandia-Polska 1:1

DrabikPany / photo on flickr

Polska reprezentacja zremisowała z Irlandią na Dublin Arena w stolicy Irlandii 1:1! Rezultat ten oznacza, że nasza kadra nadal piastuje pierwsze miejsce w grupie D i ma dość duże szanse na awans do Euro 2016 we Francji.

Do bardzo ważnego spotkania z Irlandią przystępowaliśmy z ogromnymi nadziejami. Jako liderzy grupy w przypadku wygranej mogliśmy nadal powiększać przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w walce o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Pierwsza część meczu zaczęła się od groźnych ataków zarówno Polaków, jak i Irlandczyków. Wyspiarze imponowali niezwykle agresywnym stylem gry. W 26 min po błędzie przeciwników w pole karne przedarł się Sławomir Peszko i znakomicie strzelił po długim rogu do bramki Shaya Givena. To było prawdziwe wejście smoka Sławomira Peszki. Po strzeleniu gola Polacy stwarzali sobie mało składnych akcji i musieli skupić się na obronie swojej bramki.

Druga połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych Martina O'Neilla. Agresywna gra i sianie popłochu w szeregach obronnych Polaków przez niemal 45 minut nie dawała Irlandczykom upragnionej bramki. Dwukrotnie ratował nas również słupek. Raz po niefortunnym podbiciu futbolówki przez Pawła Olkowskiego, a drugi raz po przepięknej obronie i sparowaniu piłki przez Łukasza Fabiańskiego.

Niestety biało-czerwoni nie zdołali ostatecznie wytrzymać ogromnego naporu przeciwnika i straciliśmy gola po strzale Shane'a Longa w 90 minucie meczu.

2015-03-31 10:17

Australian Open - Hurkacz awansował do 1/8 finału

PAP/EPA/MAST IRHAM

Hubert Hurkacz wygrał z francuskim tenisistą Ugo Humbertem 3:6, 6:1, 7:6 (7-4), 6:3 i awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Spotkanie trwało dwie godziny i 47 minut.

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Archiwum Idy Nowakowskiej

„Wychowywanie ciebie jest moją pasją” – mówiła mi moja mama. Choć nie rozumiałam do końca tych słów, wywoływały na mojej twarzy uśmiech. Czułam się potrzebna.

Całe rodziny bawiły się w Przytoku

2024-05-25 18:20
Brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki i malowanie buziek przyciągnęły tłumy najmłodszych

Katarzyna Krawcewicz

Dziś w Przytoku była okazja do wsparcia nowej siedziby Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym.