Reklama

Niedziela Częstochowska

Mali dla Małego

Najmłodsi uczestnicy konkursu wraz z jury i organizatorami

Maciej Orman/Niedziela

Najmłodsi uczestnicy konkursu wraz z jury i organizatorami

„Niech pierwsza gwiazda ciemność rozjaśni, niech jasne wszystko się stanie. Niech świat bez wojen, niech świat bez waśni zwróci swą twarz do Betlejem” – m.in. takie słowa wybrzmiały podczas III Powiatowego Konkursu Kolęd dla dzieci w wieku przedszkolnym „Kolędujmy Małemu”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie zorganizowała Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie (JPOSM). Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięcioro małych artystów w wieku 3-6 lat. Można było usłyszeć zarówno solistów, jak i duety. Niektórzy z nich dodatkowo zadbali o wyróżniający ich strój. Widzieliśmy więc anioły, pasterzy, górali oraz jednego z Trzech Króli. Dzięki spontaniczności i bezpośredniości uczestników było kolorowo, radośnie i wręcz uroczo.

– Bardzo się cieszymy, że dzieciaki tak chętnie do nas przychodzą – przyznała Marta Porębińska, wicedyrektor ds. ogólnokształcących JPOSM. Podkreśliła, że troską szkoły jest to, by konkurs przebiegał w takiej atmosferze, w jakiej się pracuje, wychowuje i kształci w tej placówce. Krótko mówiąc, chodzi o dobrą zabawę. – Chcemy, aby nasza szkoła dobrze kojarzyła się dzieciom i aby one zobaczyły, że u nas jest miło – dodała p. Marta.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Marek Zyskowski, wicedyrektor ds. muzycznych JPOSM.

Chociaż ocenie podlegały: muzykalność, intonacja, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny, to jednak najważniejsza była radość śpiewania, a nie współzawodnictwo. Z dziennikarskiego obowiązku wypada jednak podać wyniki.

Grupa wiekowa 3-4 lat: I miejsce – Stefania Ćwiklińska (Przedszkole Sióstr Nazaretanek im. Świętej Rodziny w Częstochowie), II miejsce – Urszula Gonera (Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Antoninek w Częstochowie), III miejsce – duet Bianka Matyjaszczyk – Bianka Dziurkowska (Niepubliczne Przedszkole Klub Kubusia Puchatka w Częstochowie) oraz Pola Władecka (Przedszkole Sióstr Nazaretanek im. Świętej Rodziny w Częstochowie).

Grupa wiekowa 5-6 lat: I miejsce – Aleksandra Witczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mykanowie) oraz Hanna Idzikowska (Miejskie Przedszkole nr 20 im. Króla Maciusia Pierwszego w Częstochowie), II miejsce – Olga Marchwińska (Miejskie Przedszkole nr 32 w Częstochowie), III miejsce – Hiacynta Nitkiewicz (zgłoszona przez rodziców) oraz duet Pola Młynarczyk – Bruno Tamioła (Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK w Częstochowie).

Podziel się:

Oceń:

2025-12-30 11:57

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Złotówka od pielgrzyma. Radni Częstochowy przegłosowali apel do abp. Wacława Depo

Bożena Sztajner

Częstochowscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie apelu do abp. Wacława Depo o przekazanie rekompensaty finansowej dla miasta Częstochowy w wysokości 1 złotego za wywóz śmieci w sezonie pielgrzymkowym. 12 radnych głosowało za, 11 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu

Więcej ...

Wystawienie szczątków św. Franciszka: Już 18 tys. pielgrzymów

2026-02-23 09:17

Vatican Media

18 tysięcy osób odwiedziło szczątki św. Franciszka, pierwszego dnia wystawienia ich na widok publiczny. Jeszcze można się zapisać na wizytę w Asyżu i oddanie czci relikwiom. Pozostały ostatnie wolne terminy. Szacuje się, że w ciągu 30 dni relikwie Biedaczyny z Asyżu odwiedzi i odda im cześć ok. 400 tys. wiernych.

Więcej ...

Bp Jan Sobiło z Ukrainy: kapłani są wysoko na liście tych, których trzeba usunąć i zlikwidować

2026-02-23 21:19
Bp Jan Sobiło na alei Katedralnej. Kapłan posługuje na Ukrainie 34 lata i doskonale rozumie relacje pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

Karol Porwich/Niedziela

Bp Jan Sobiło na alei Katedralnej. Kapłan posługuje na Ukrainie 34 lata i doskonale rozumie relacje pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

Biskup Sobiło z Zaporoża w wywiadzie dla niedziela.pl mówi, że Polska z Ukrainą mogłyby stanowić wielką siłę i byłoby to przebudzenie dla całej Europy do nowych czasów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Za kogo Mnie uważacie?"

USA: Burmistrz Nowego Jorku ogłosił stan wyjątkowy

Wiadomości

USA: Burmistrz Nowego Jorku ogłosił stan wyjątkowy

Twórcy filmu

Kościół

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał...

Rozważanie o naszym życiu i o naszych uczynkach

Rozważanie o naszym życiu i o naszych uczynkach

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

Wiara

Kacper Tomasiak: robię znak krzyża przed skokami, żeby...

Słowacja: Rząd ogłosił stan wyjątkowy

Wiadomości

Słowacja: Rząd ogłosił stan wyjątkowy

Kacper Tomasiak dziękuje Bogu i medale oddaje również...

Wiara

Kacper Tomasiak dziękuje Bogu i medale oddaje również...

40 pytań Jezusa:

Wiara

40 pytań Jezusa: "Czego szukacie?"

Polska premiera filmu „Najświętsze Serce”

W wolnej chwili

Polska premiera filmu „Najświętsze Serce”