W centrum Sztokholmu w tłum ludzi wjechała ciężarówka. Zagraniczne media informują o kilku rannych osobach, świadkowie relacjonują, że na ulicy leżą ciała. Lokalne radio informuje o tym, że nie żyją trzy osoby.
Ciężarówka miała wjechać w centrum handlowe przy ulicy Drottninggatan w Sztokholmie. Policja podaje, że kilka osób jest rannych.
„Pojazd jechał prosto w tłum” - pisze szwedzki dziennik „Aftonbladet”. Powołując się na świadków, Reuters podał, że policja otoczyła kordonem obszar w centrum szwedzkiej stolicy.
Kard. Arborelius: pandemia otworzyła Szwedów na Ewangelię
Krzysztof Bronk/vaticannews.va / Sztokholm (KAI)
Karol Porwich/Niedziela
Pandemia sprawiła, że nawet w społeczeństwie tak zsekularyzowanym jak w Szwecji, ludzie zaczęli się otwierać na Ewangelię, na podstawowe pytania o sens życia, cierpienia i śmierci. Wskazuje na to kard. Anders Arborelius, katolicki biskup Sztokholmu. Przyznaje on, że dla Kościoła jest to niespodziewana szansa dla ewangelizacji.
Świdnica. Projekt RESET – wakacyjne rekolekcje dla chłopaków
2025-06-18 16:28
ks. Mirosław Benedyk
Materiały organizatorów
Inspiracją rekolekcji są postacie św. Tomasza, Nikodema i Samarytanki – ludzie, których słabość stała się drogą do spotkania z Bogiem.
Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale i szansa na coś więcej – na zatrzymanie się i złapanie duchowego oddechu. Jeśli zdałeś do 8 klasy i masz do 25 lat i jesteś gotów na małą przygodę z Bogiem, drugim człowiekiem i... samym sobą – to Świdnickie Seminarium Duchowne zaprasza Cię na rekolekcje inne niż wszystkie.
W Toruniu ruszył proces emerytki, która skrytykowała Jerzego Owsiaka
2025-06-18 22:24
Ordo Iuris
Autorstwa Ralf Lotys (Sicherlich)/commons.wikimedia.org
Jerzy Owsiak
W Sądzie Rejonowym w Toruniu miała miejsce pierwsza rozprawa w procesie emerytki, która skrytykowała w komentarzu na Facebooku niejasności finansowe związane z działalnością Jerzego Owsiaka - informuje Ordo Iuris.