Prezydent Donald Trump wyraził gotowość na pokój z Iranem i jednocześnie nałożył kolejne sankcje gospodarcze na ten kraj, w związku z atakiem rakietowym na amerykańskie bazy w Iraku. Zaostrzenie sankcji zostało odebrane jako próba złagodzenia napięcia i uniknięcia konfliktu zbrojnego. „To duża ulga” – powiedział przewodniczący episkopatu USA.
„Przyłączamy się dzisiaj do wielkiej nadziei na pokój i jeszcze raz wzywamy wszystkie strony, aby odrzuciły przemoc” – napisał w imieniu biskupów amerykańskich abp José Gómez. „
Pokój jest zbyt ulotny, aby go nierozważnie narażać
Podziel się cytatem
– nie tak dawno wojna w tym regionie spowodowała śmierć setek tysięcy osób, a także nieopisane cierpienia i ogromną niestabilność” – dodał.
„Krok wstecz w militarnej retoryce eskalacji konfliktu jest dobrze odbierany przez chrześcijan w Iraku i na całym świecie” – powiedziała Maryann Cusimano Love, profesor stosunków międzynarodowych na Katolickim Uniwersytecie Amerykańskim. „Wydaje się, że irański atak był ukierunkowany bardzo precyzyjnie, tak aby uniknąć zabijania Amerykanów lub Irakijczyków. To była oferta, która dała szansę Donaldowi Trumpowi na wyjście z twarzą z tej sytuacji, bez eskalacji konfliktu. Wydaje się, że prezydent tę ofertę przyjął” – powiedziała Love.
Apostolstwo Chorych do Maryi na Jasną Górę przybywa każdego roku we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, 6 lipca. Dziś, podczas 60. pielgrzymki, dziękowano zwłaszcza za 60 lat istnienia Apostolstwa Chorych na świecie. - Zbieramy setki, o ile nie tysiące, intencji osób chorych i przywozimy je tutaj przed ołtarz Matki Najświętszej. Składamy je i prosimy o łaskę zdrowia - wyjaśnił ks. Wojciech Bartoszek, organizator pielgrzymki. Wspólnota Apostolstwa Chorych powstała w Niderlandach w 1925 r. Jej podstawowym celem jest odkrywanie duchowo-religijnego sensu życia naznaczonego chorobą i cierpieniem.