Rosja: cotygodniowa transmisja różańca z kościoła w Petersburgu
Ks. K. Pożarski (KAI) / Sankt-Petersburg
Aktim/pixabay.com
W najbliższy czwartek 16 stycznia z katolickiego kościoła św. Stanisława w Sankt-Petersburgu zostanie przeprowadzona transmisja wideo za pośrednictwem Facebooka modlitwy różańcowej. Pomysłodawca tej idei, miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Pożarski chciałby, aby stało się tradycją odmawianie tej modlitwy po polsku jednocześnie w Rosji, w Polsce i wszędzie tam, gdzie będzie można się w nią włączyć. Początek nabożeństwa jest zaplanowany na godz. 19 czasu miejscowego, czyli na 17 czasu polskiego. Czas trwania modlitwy – około 25 minut.
Polski kapłan, pracujący od wielu lat w Rosji, głównie w mieście nad Newą, poinformował KAI, że podjął tę inicjatywę "w związku z różnymi prośbami o modlitwę w różnorakich intencjach". Zwrócił uwagę, że "dzięki współczesnej technologii istnieje możliwość bezpośredniej transmisji wideo na żywo".
Reklama
Według inicjatora takie wspólne spotkanie modlitewne rozpocznie się od odsłonięcia znajdującego się w tym kościele cudownego obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, po czym zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym uczestnicy odmówią 5 tajemnic różańcowych. Nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem Najświetszym Sakramentem.
Podziel się cytatem
Ks. Pożarski chciałby, aby w czasie transmisji modlący się nadsyłali własne intencje. Można to robić już teraz i jeśli nie będzie ich zbyt dużo, będą odczytywane przed każdą tajemnicą. "Różańcowa transmisja na żywo na cały świat z kościoła św. Stanisława w Petersburgu to wielki dar Jezusa i Maryi dla Ciebie. Połączmy się razem z Jezusem Eucharystycznym, Żywym Bogiem, i Jego Najświętszą Matką, a wówczas będziemy uczestniczyć w triumfie Jej Niepokalanego Serca zapowiedzianego w 1917 roku w Fatimie" – napisał polski kapłan.
Adres strony internetowej: https://www.facebook.com/KPozarski .
Co stanowi o sile modlitwy różańcowej? Dlaczego tak przyciąga? Czemu się nie nudzi? Jak to się dzieje, że jest tak ponadczasowa? Październik to dobry miesiąc na takie pytania
Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny królują we wnętrzach
2025-07-03 09:51
Artykuł sponsorowany
Materiał sponsora
Modne firany i zasłony
Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się dość szybko, dlatego wybierając gotowe firanki, powinieneś uwzględnić nie tylko własne preferencje, ale i to, co jest modne w 2025 roku. Ostatnie miesiące to czas, w którym na topie są przede wszystkim motywy, barwy i dekory związane z naturą, jednak projektanci mają także ciekawe inspiracje dla miłośników oryginalniejszych wnętrz. Jakie są najmodniejsze firany na 2025 rok?
W Barcelonie beatyfikacja Lycariona Maya. Chciał być bratem wszystkich
2025-07-11 17:18
Isabella Piro/Vatican News
Vatican Media
Brat Lycarion May, marysta
Kardynał Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, będzie przewodniczył jutro, 12 lipca, Mszy Świętej, podczas której młody szwajcarski zakonnik, wychowawca ubogich w Hiszpanii, zamordowany w czasie rewolt ludowych w 1909 roku, zostanie wyniesiony na ołtarze. Głosił braterstwo w świecie pełnym konfliktów.