Reklama

Niedziela Częstochowska

Czas na Remont Małżeński

Rekolekcje nie przebiegają w śmiertelnie poważnej atmosferze

Karol Porwich/Niedziela

Rekolekcje nie przebiegają w śmiertelnie poważnej atmosferze

Obecna kultura z jednej strony ubóstwia ciężką pracę i zachęca do odnoszenia sukcesu, ale z drugiej strony, jeśli chodzi o sprawy damsko-męskie, idzie na łatwiznę i zamiast walki o relację stawia na właściwie nieograniczoną wymianę partnerów. A z małżeństwem jest trochę jak z domem czy samochodem: co jakiś czas wymaga drobnych napraw, a z biegiem lat mniejszego lub większego remontu.

I właśnie w tym duchu, już od lat, na początku roku liturgicznego częstochowska Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw „Remont Małżeński”. Jest to doskonała okazja, żeby choć na chwilę oderwać się od pracy zawodowej, przygotowywania posiłków, robienia zakupów i odrabiania lekcji. Warto wyłączyć się z codzienności i z pewnego dystansu przyjrzeć się temu, co łączy mnie ze współmałżonkiem; co w naszej relacji działa, czego brakuje, co należy poprawić, a co wyeliminować. Wielu wybitnych ludzi, którzy odnieśli sukces, podkreśla, że co prawda może mieli talent, ale nie doszliby tak daleko bez ciężkiej pracy. Nie inaczej jest w relacji małżeńskiej: bez dbania i codziennej troski daleko nie zajdziemy, dobrego domu nie zbudujemy. Nasze drogi zaczną się rozchodzić, coraz mocniej będziemy wpadać w rutynę, aż w końcu staniemy się mieszkającymi pod jednym dachem obcymi ludźmi.

W tym roku rekolekcje poprowadzi, znany m.in. z łamów „Niedzieli”, Michał Piekara, mąż, ojciec czworga dzieci, psychoterapeuta, twórca Romantycznych Wieczorków dla Zakochanych i kursu „Razem przez życie”, autor książek. Tematem przewodnim będą zranienia, o które w relacji małżeńskiej wcale nietrudno. Oprócz konferencji w programie przewidziano adorację, okazję do spowiedzi i Mszę św. W niedzielny poranek, na czas konferencji, zapewniona będzie opieka dla dzieci od 3 lat.

Rekolekcje odbędą się w Duszpasterstwie Akademickim Emaus przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie w dniach 2-4 grudnia (piątek-niedziela). Więcej informacji na plakacie poniżej i na stronie: www.remont.rodzinyemaus.pl . Wstęp wolny.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.