PŚ w skokach - Kubacki czwarty w Sapporo, wygrana Austriaka Krafta

PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci Japończyk Ryoyu Kobayashi, który triumfował w piątek.

Kamil Stoch został sklasyfikowany na ósmej pozycji, Piotr Żyła na dziewiątej, a trzeci na półmetku Aleksander Zniszczoł zakończył zawody na 25. miejscu.

Kubacki utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Konkurs rozegrano w zmiennych warunkach wietrznych, wielu zawodników sobie z nimi nie poradziło. Był wśród nich trzeci w PŚ Słoweniec Anze Lanisek, który nie awansował do serii finałowej.(PAP)

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Fatima: Ponad 250 tys. pielgrzymów na obchodach 107. rocznicy maryjnych objawień

2024-05-13 12:44

Adobe Stock

Ponad 250 tys. pielgrzymów z całego świata dotarło w poniedziałek do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, na uroczystości upamiętniające 107. rocznicę objawień maryjnych w tej miejscowości.