Stypendia, ubezpieczenia zdrowotne, kursy języka polskiego, bezpłatna opieka nad dziećmi, pomoc pediatryczna, wsparcie psychologiczne – to tylko niektóre formy pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy. Społeczność Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego od początku agresji Rosji na Ukrainę spieszy im z wszechstronną pomocą.
- Najważniejszym jest jednak, że obok tych wszystkich działań pomocowych, wspierających sytuację uchodźców wojennych, cała nasza społeczność udowodniła po raz kolejny, że jesteśmy ludźmi pięknych serc. Trwamy dalej przy dzielnym narodzie ukraińskim i ufamy, że szybko nastanie pokój – mówi ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.
Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego inicjatywy podejmowane przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wobec trwającej wojny na Ukrainie.
Bp Audo: sytuacja jest tragiczna, ale nie brak nadziei
RV / Aleppo
www.episkopat.pl
Sytuacja jest ciągle tragiczna, ale za każdym razem, kiedy przeżywamy święta, takie jak te Wielkanocne, staramy się robić to w duchu wiary i mimo wszystko z radością. Poczucie, że tworzymy wspólnotę, że jesteśmy razem, jest dla nas bardzo ważne – powiedział chaldejski biskup Aleppo, będący zarazem dyrektorem syryjskiej Caritas.
Siemoniak straszy: Policja i Straż Graniczna mają wytyczne, żeby w sprawie patroli obywatelskich działać twardo
2025-07-07 20:12
PAP/red.
PAP/Albert Zawada
Tomasz Siemoniak
Od poniedziałku przejścia graniczne stały się obiektami infrastruktury krytycznej, gdzie osoby postronne nie mają dostępu - poinformował w rozmowie z redakcjami PAP, DPA, AFP i BNS szef MSWiA Tomasz Siemoniak. Policja i SG mają wytyczne, żeby w sprawie tzw. patroli obywatelskich działać twardo - dodał.
Nieco ponad trzy czwarte rodzin w Unii Europejskiej nie ma dzieci. Połowa z tych, które posiadały potomstwo, miała tylko jedno dziecko - wynika z danych opublikowanych dziś przez Eurostat.